Co nowego?

Slow shaving – czyli przyjemność z golenia

Dla wielu mężczyzn golenie to nieprzyjemny i czasochłonny obowiązek. Wynika to z szybkiego trybu życia, obowiązków, kompromisów, na które musimy iść każdego dnia. Szybka kawa, nieskończone śniadanie, korki, wyrywkowa lektura gazety, spotkania, telefony… codzienność. Ten nadmierny pośpiech, permanentny brak czasu i dbałości o szczegóły powodują, że golenie twarzy nie kojarzy się z przyjemnym czasem dla samego siebie. Walcząc o każdą minutę zaniedbujemy kluczowe aspekty takie jak przygotowanie skóry i zarostu do golenia, precyzję, czy umiejętne wykorzystanie odpowiednich kosmetyków po zakończeniu zabiegu.

Odpowiedzią na zawrotne tempo życia, przekładające się również na jakość codziennej męskiej pielęgnacji, jest tradycyjne golenie brzytwą . To swoisty powrót do przeszłości, polskiej tradycji, odwołanie się do męskich rytuałów tak powszechnych w przedwojennej Polsce. Odrzucając zarówno maszynki jednorazowe i elektryczne, laserowo ostrzone nowinki technologiczne czy trymery proponujemy klasykę w najlepszym wydaniu.
W Warszawskiej Izbie Lordów oferujemy tzw. slow shaving , który w nawiązaniu do filozofii slow life pozwala delektować się codziennością i doświadczać rzeczywistości zmysłami. Tradycyjne golenie brzytwą, przy zastosowaniu specjalistycznych kosmetyków wybranych przez siebie linii zapachowych, może sprawić, że perspektywa golenia będzie kojarzyć się tylko z chwilą błogiej przyjemności i relaksu oraz poczucia świeżości.

Tradycyjne golenie wymaga wiedzy, umiejętności, precyzji i cierpliwości. Władanie brzytwą jest sztuką wymagającą wielkiej staranności i wprawy, dlatego od wielu wieków mężczyźni pozostawiają przeprowadzenie tego zabiegu profesjonalistom w barber shopie . Wprawne ręce golibrody , wysokiej klasy narzędzia pracy w połączeniu z coraz doskonalszymi kosmetykami pozwalają uzyskać efekt końcowy w postaci idealnie gładkiej cery bez podrażnień.
Pomimo najnowocześniejszych rozwiązań w produkcji golarek, prześcigania się koncernów w liczbie ostrzy zastosowanych w maszynkach to właśnie brzytwa pozostaje najdokładniejszym narzędziem do golenia. Nie tylko ścina włosy ale również delikatnie złuszcza naskórek, przez co minimalizuje wrastanie zarostu w skórę.

Brzytwy to, oprócz precyzyjnego narzędzia, także wyjątkowy męski gadżet. Najlepsze egzemplarze są efektem pracy małych, lokalnych manufaktur, które od wieków zachowują ponadczasowy styl i bezkompromisową jakość. W Warszawskiej Izbie Lordów w trakcie selekcji brzytew do pracy kierowaliśmy się przede wszystkim jakością ostrza, ale również niebanalnym wyglądem. Zdecydowaliśmy się na współpracę z niemiecką marką Giesen & Forsthoff oferującą ręcznie tworzone produkty, które charakteryzuje legendarna jakość i styl. Ta niemiecka manufaktura narodziła się w 1920 roku, kiedy to Paul Giesen i Eugen Forsthoff rozpoczęli produkcję wysokogatunkowych przyborów fryzjerskich. Indywidualne podejście, niezbędna wiedza i wieloletnie doświadczenie ekspertów z Solingen sprawiają, że brzytwy Giesen & Forsthoff są dziełami sztuki rzemieślniczej. Do dzisiaj nadzór nad technologią produkcji sprawuje rodzina Giesen, która już w trzecim pokoleniu nieustannie doskonali linię wyrobów.

Brzytwa wymaga pielęgnacji. Przed każdym goleniem należy wypolerować ostrze na skórzanym pasie . W ten sposób wygładzamy powierzchnię krawędzi tnącej brzytwy. Polerowanie utrzymuje ostrze brzytwy w doskonałym stanie pomiędzy procesami właściwego ostrzenia. W Warszawskiej Izbie Lordów stosujemy skórzany pas marki Timor pochodzący z małej manufaktury w niemieckim Solingen . Brzytwa wymaga regularnego ostrzenia przy użyciu dedykowanego kamienia. Proces ten jest niezbędny, żeby utrzymać ostrze w stanie pozwalającym na gładkie golenie. W Warszawskiej Izbie Lordów stosujemy doskonały belgijski kamień marki z ponad 150 letnią tradycją – Ardennes Coticule Belgian Whetstone. Historycznie kamień występował w postaci wielokątnych kawałków, co dało mu nazwę „Coticule”. Był używany jako kamień szlifierski już na początku XVII wieku. Sławę uzyskał z czasem sprawdzając się jako doskonałe narzędzie do perfekcyjnego ostrzenia. Swoje własności szlifujące zawdzięcza kryształkom, które wymieszane z wodą podczas tarcia tworzą skuteczną pastę ścierną. Granulacja kamieni Coticule wynosi od 6 000 – 8 000 gritów.

Zachęcamy do skorzystania z jednej z naszych usług w stylu slow shaving – Tradycyjne golenie brzytwą lub Lordowskie golenie . To nie tylko inwestycja w atrakcyjny wygląd i kondycję skóry twarzy ale również w doskonałe samopoczucie.

Men’s Chillout 23 maja o 18:30

Men’s Chillout to cykliczne wydarzenie, które pozwala przenieść gości do świata klasyki, dobrego smaku i męskiej elegancji. To wyjątkowa okazja, by spędzić wieczór w towarzystwie osób o podobnych zainteresowaniach, podzielić się pasjami i przyswoić cenne wskazówki od ekspertów. Najbliższe spotkanie z cyklu Men’s Chillout odbędzie się już 23 maja o godz. 18:30 w salonie Warszawskiej Izby Lordów w Elektrownia Powiśle. Najpierw porozmawiamy z zaproszonym ekspertem z Re:shine. Temat rozmowy: „Detailing – moda, czy inwestycja w auto”. Zdegustujemy whisky – w

Nowa usługa – Kovalite SKIN Express Stress Relief

Kovalite SKIN – Express Stress Relief to: kompresy z gorących ręczników  masaż o właściwościach oczyszczających, nawilżających i regenerujących skórę. pielęgnacja twarzy aromaterapeutycznymi produktami Kovalite SKIN, których aktywne składniki pomagają się rozluźnić i odprężyć zestresowaną skórę. Bez względu na to, czy zawodowo zajmujesz się sprzedażą, marketingiem, prawem czy ogrodnictwem, jednym z warunków sukcesu jest Twój rozwój. Talent, przygotowanie merytoryczne i pracowitość to elementy, bez których trudno zdobyć zaufanie i zbudować pozycję, jednak bez stałego rozwijania nowych kompetencji, trudno myśleć o zawodowym szczycie. Nie

Rekrutujemy!

Rekrutacja w Izbie Lordów. Poszukujemy zdolnych i ambitnych osób, które chciałyby wzmocnić nasz team na stanowisku Fryzjer męski / BARBER. Jeśli chcesz pracować przy jednym z najciekawszych projektów w Polsce skontaktuj się z nami! tel.: 665688722 e-mail: m.kucharski@izbalordow.pl