fbpx

Co nowego?

Slow shaving – czyli przyjemność z golenia

Dla wielu mężczyzn golenie to nieprzyjemny i czasochłonny obowiązek. Wynika to z szybkiego trybu życia, obowiązków, kompromisów, na które musimy iść każdego dnia. Szybka kawa, nieskończone śniadanie, korki, wyrywkowa lektura gazety, spotkania, telefony… codzienność. Ten nadmierny pośpiech, permanentny brak czasu i dbałości o szczegóły powodują, że golenie twarzy nie kojarzy się z przyjemnym czasem dla samego siebie. Walcząc o każdą minutę zaniedbujemy kluczowe aspekty takie jak przygotowanie skóry i zarostu do golenia, precyzję, czy umiejętne wykorzystanie odpowiednich kosmetyków po zakończeniu zabiegu.

Odpowiedzią na zawrotne tempo życia, przekładające się również na jakość codziennej męskiej pielęgnacji, jest tradycyjne golenie brzytwą . To swoisty powrót do przeszłości, polskiej tradycji, odwołanie się do męskich rytuałów tak powszechnych w przedwojennej Polsce. Odrzucając zarówno maszynki jednorazowe i elektryczne, laserowo ostrzone nowinki technologiczne czy trymery proponujemy klasykę w najlepszym wydaniu.
W Warszawskiej Izbie Lordów oferujemy tzw. slow shaving , który w nawiązaniu do filozofii slow life pozwala delektować się codziennością i doświadczać rzeczywistości zmysłami. Tradycyjne golenie brzytwą, przy zastosowaniu specjalistycznych kosmetyków wybranych przez siebie linii zapachowych, może sprawić, że perspektywa golenia będzie kojarzyć się tylko z chwilą błogiej przyjemności i relaksu oraz poczucia świeżości.

Tradycyjne golenie wymaga wiedzy, umiejętności, precyzji i cierpliwości. Władanie brzytwą jest sztuką wymagającą wielkiej staranności i wprawy, dlatego od wielu wieków mężczyźni pozostawiają przeprowadzenie tego zabiegu profesjonalistom w barber shopie . Wprawne ręce golibrody , wysokiej klasy narzędzia pracy w połączeniu z coraz doskonalszymi kosmetykami pozwalają uzyskać efekt końcowy w postaci idealnie gładkiej cery bez podrażnień.
Pomimo najnowocześniejszych rozwiązań w produkcji golarek, prześcigania się koncernów w liczbie ostrzy zastosowanych w maszynkach to właśnie brzytwa pozostaje najdokładniejszym narzędziem do golenia. Nie tylko ścina włosy ale również delikatnie złuszcza naskórek, przez co minimalizuje wrastanie zarostu w skórę.

Brzytwy to, oprócz precyzyjnego narzędzia, także wyjątkowy męski gadżet. Najlepsze egzemplarze są efektem pracy małych, lokalnych manufaktur, które od wieków zachowują ponadczasowy styl i bezkompromisową jakość. W Warszawskiej Izbie Lordów w trakcie selekcji brzytew do pracy kierowaliśmy się przede wszystkim jakością ostrza, ale również niebanalnym wyglądem. Zdecydowaliśmy się na współpracę z niemiecką marką Giesen & Forsthoff oferującą ręcznie tworzone produkty, które charakteryzuje legendarna jakość i styl. Ta niemiecka manufaktura narodziła się w 1920 roku, kiedy to Paul Giesen i Eugen Forsthoff rozpoczęli produkcję wysokogatunkowych przyborów fryzjerskich. Indywidualne podejście, niezbędna wiedza i wieloletnie doświadczenie ekspertów z Solingen sprawiają, że brzytwy Giesen & Forsthoff są dziełami sztuki rzemieślniczej. Do dzisiaj nadzór nad technologią produkcji sprawuje rodzina Giesen, która już w trzecim pokoleniu nieustannie doskonali linię wyrobów.

Brzytwa wymaga pielęgnacji. Przed każdym goleniem należy wypolerować ostrze na skórzanym pasie . W ten sposób wygładzamy powierzchnię krawędzi tnącej brzytwy. Polerowanie utrzymuje ostrze brzytwy w doskonałym stanie pomiędzy procesami właściwego ostrzenia. W Warszawskiej Izbie Lordów stosujemy skórzany pas marki Timor pochodzący z małej manufaktury w niemieckim Solingen . Brzytwa wymaga regularnego ostrzenia przy użyciu dedykowanego kamienia. Proces ten jest niezbędny, żeby utrzymać ostrze w stanie pozwalającym na gładkie golenie. W Warszawskiej Izbie Lordów stosujemy doskonały belgijski kamień marki z ponad 150 letnią tradycją – Ardennes Coticule Belgian Whetstone. Historycznie kamień występował w postaci wielokątnych kawałków, co dało mu nazwę “Coticule”. Był używany jako kamień szlifierski już na początku XVII wieku. Sławę uzyskał z czasem sprawdzając się jako doskonałe narzędzie do perfekcyjnego ostrzenia. Swoje własności szlifujące zawdzięcza kryształkom, które wymieszane z wodą podczas tarcia tworzą skuteczną pastę ścierną. Granulacja kamieni Coticule wynosi od 6 000 – 8 000 gritów.

Zachęcamy do skorzystania z jednej z naszych usług w stylu slow shaving – Tradycyjne golenie brzytwą lub Lordowskie golenie . To nie tylko inwestycja w atrakcyjny wygląd i kondycję skóry twarzy ale również w doskonałe samopoczucie.

IZBA LORDÓW POP-UP BARBER SHOP

Z dumą prezentujemy nasz kolejny projekt – Izba Lordów Pop-Up Barber shop, czyli w pełni funkcjonalny, mobilny barber shop, który może stać się interesującym elementem każdego wydarzenia. Pełen wachlarz usług barberskich, profesjonalna kadra specjalistów, doskonała obsługa i znakomite kosmetyki od teraz także w wydaniu POP-UP. Zapraszamy do współpracy!

PORADNIK: Pielęgnacja brody krok po kroku

Tym razem na warsztat bierzemy brody i męski zarost. Aby mieć gwarancję, że broda w każdej sytuacji będzie się świetnie prezentowała nie wystarczy regularna wizyta u barbera. Zarost wymaga codziennej pielęgnacji. W przeciwnym wypadku włosy stają sztywne, suche i nieprzyjemne w dotyku. Wysusza i łuszczy się także skóra twarzy, co powoduje swędzenie. Kluczem do posiadania pięknej, zadbanej brody jest więc odpowiednie nawilżenie zarówno samego zarostu jak i skóry. Mycie brody Pierwszym elementem dbania o brodę jest jej codzienne mycie. Włosy

Jakie fryzury królują w Londynie?

Ludzie od wizerunku, kreatorzy mody i styliści są zgodni: klasyka zawsze jest na czasie. Nie ma jednak wątpliwości, że w obrębie kanonu klasycznej elegancji obserwujemy również pewne zmiany. W Warszawskiej Izbie Lordów bacznie śledzimy trendy widoczne w światowym barberingu, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów. W czasie Lords’ Day 2018 szlifowaliśmy techniki strzyżenia włosów i brody pod okiem profesjonalnych trenerów z Pall Mall Barbers. Christian Hayden i Sareet Sailesh Shah dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem z codziennej pracy