Co nowego?

Slow shaving – czyli przyjemność z golenia

Dla wielu mężczyzn golenie to nieprzyjemny i czasochłonny obowiązek. Wynika to z szybkiego trybu życia, obowiązków, kompromisów, na które musimy iść każdego dnia. Szybka kawa, nieskończone śniadanie, korki, wyrywkowa lektura gazety, spotkania, telefony… codzienność. Ten nadmierny pośpiech, permanentny brak czasu i dbałości o szczegóły powodują, że golenie twarzy nie kojarzy się z przyjemnym czasem dla samego siebie. Walcząc o każdą minutę zaniedbujemy kluczowe aspekty takie jak przygotowanie skóry i zarostu do golenia, precyzję, czy umiejętne wykorzystanie odpowiednich kosmetyków po zakończeniu zabiegu.

Odpowiedzią na zawrotne tempo życia, przekładające się również na jakość codziennej męskiej pielęgnacji, jest tradycyjne golenie brzytwą . To swoisty powrót do przeszłości, polskiej tradycji, odwołanie się do męskich rytuałów tak powszechnych w przedwojennej Polsce. Odrzucając zarówno maszynki jednorazowe i elektryczne, laserowo ostrzone nowinki technologiczne czy trymery proponujemy klasykę w najlepszym wydaniu.
W Warszawskiej Izbie Lordów oferujemy tzw. slow shaving , który w nawiązaniu do filozofii slow life pozwala delektować się codziennością i doświadczać rzeczywistości zmysłami. Tradycyjne golenie brzytwą, przy zastosowaniu specjalistycznych kosmetyków wybranych przez siebie linii zapachowych, może sprawić, że perspektywa golenia będzie kojarzyć się tylko z chwilą błogiej przyjemności i relaksu oraz poczucia świeżości.

Tradycyjne golenie wymaga wiedzy, umiejętności, precyzji i cierpliwości. Władanie brzytwą jest sztuką wymagającą wielkiej staranności i wprawy, dlatego od wielu wieków mężczyźni pozostawiają przeprowadzenie tego zabiegu profesjonalistom w barber shopie . Wprawne ręce golibrody , wysokiej klasy narzędzia pracy w połączeniu z coraz doskonalszymi kosmetykami pozwalają uzyskać efekt końcowy w postaci idealnie gładkiej cery bez podrażnień.
Pomimo najnowocześniejszych rozwiązań w produkcji golarek, prześcigania się koncernów w liczbie ostrzy zastosowanych w maszynkach to właśnie brzytwa pozostaje najdokładniejszym narzędziem do golenia. Nie tylko ścina włosy ale również delikatnie złuszcza naskórek, przez co minimalizuje wrastanie zarostu w skórę.

Brzytwy to, oprócz precyzyjnego narzędzia, także wyjątkowy męski gadżet. Najlepsze egzemplarze są efektem pracy małych, lokalnych manufaktur, które od wieków zachowują ponadczasowy styl i bezkompromisową jakość. W Warszawskiej Izbie Lordów w trakcie selekcji brzytew do pracy kierowaliśmy się przede wszystkim jakością ostrza, ale również niebanalnym wyglądem. Zdecydowaliśmy się na współpracę z niemiecką marką Giesen & Forsthoff oferującą ręcznie tworzone produkty, które charakteryzuje legendarna jakość i styl. Ta niemiecka manufaktura narodziła się w 1920 roku, kiedy to Paul Giesen i Eugen Forsthoff rozpoczęli produkcję wysokogatunkowych przyborów fryzjerskich. Indywidualne podejście, niezbędna wiedza i wieloletnie doświadczenie ekspertów z Solingen sprawiają, że brzytwy Giesen & Forsthoff są dziełami sztuki rzemieślniczej. Do dzisiaj nadzór nad technologią produkcji sprawuje rodzina Giesen, która już w trzecim pokoleniu nieustannie doskonali linię wyrobów.

Brzytwa wymaga pielęgnacji. Przed każdym goleniem należy wypolerować ostrze na skórzanym pasie . W ten sposób wygładzamy powierzchnię krawędzi tnącej brzytwy. Polerowanie utrzymuje ostrze brzytwy w doskonałym stanie pomiędzy procesami właściwego ostrzenia. W Warszawskiej Izbie Lordów stosujemy skórzany pas marki Timor pochodzący z małej manufaktury w niemieckim Solingen . Brzytwa wymaga regularnego ostrzenia przy użyciu dedykowanego kamienia. Proces ten jest niezbędny, żeby utrzymać ostrze w stanie pozwalającym na gładkie golenie. W Warszawskiej Izbie Lordów stosujemy doskonały belgijski kamień marki z ponad 150 letnią tradycją – Ardennes Coticule Belgian Whetstone. Historycznie kamień występował w postaci wielokątnych kawałków, co dało mu nazwę “Coticule”. Był używany jako kamień szlifierski już na początku XVII wieku. Sławę uzyskał z czasem sprawdzając się jako doskonałe narzędzie do perfekcyjnego ostrzenia. Swoje własności szlifujące zawdzięcza kryształkom, które wymieszane z wodą podczas tarcia tworzą skuteczną pastę ścierną. Granulacja kamieni Coticule wynosi od 6 000 – 8 000 gritów.

Zachęcamy do skorzystania z jednej z naszych usług w stylu slow shaving – Tradycyjne golenie brzytwą lub Lordowskie golenie . To nie tylko inwestycja w atrakcyjny wygląd i kondycję skóry twarzy ale również w doskonałe samopoczucie.

Wąsy – jak sprawić, żeby wyglądały dobrze?

Od lat w Polsce najbardziej charakterystycznym elementem męskiego zarostu są wąsy. Od zawsze w naszej kulturze utożsamiały męskość, witalność, siłę, wigor i poczucie humoru. Jak zatem sprawić, żeby wąs wyglądał dobrze? Przede wszystkim rodzaj wąsów, podobnie jak typ brody, dobieramy do kształtu twarzy, ust i nosa. Ważne jest również zachowanie spójności stylu fryzury i zarostu. W podjęciu odpowiedniej decyzji może pomóc poczucie estetyki… lub profesjonalne oko barbera. Wąsy, aby nie przeszkadzały w codziennych czynnościach, muszą być dobrze przystrzyżone i wyczesane.

Stylowy 2019 rok

Noworoczne postanowienia często dotyczą naszego wyglądu i skupiają się na jego różnych aspektach. W przeciwieństwie do wielomiesięcznej pracy na siłowni zmiana fryzury czy zadbanie o zarost pozwala szybko osiągnąć oczekiwane efekty i tym samym poprawić nasze samopoczucie. Wystarczy jedna lub dwie wizyty u barbera, aby całkowicie odmienić swój wizerunek. Według najnowszych badań aż 73% mężczyzn podjęło postanowienia noworoczne związane ze swoim wyglądem. 48% ankietowanych podkreśliło, że wzorując się na współczesnych ikonach stylu takich jak David Beckham czy Bradley Cooper planują

Izba Lordów w rezydencji Ambasadora UK

8. listopada zespół Warszawskiej Izby Lordów miał przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu organizowanym przez Ambasadę Brytyjską w Warszawie. Ambasador Jej Królewskiej Mości Jonathan Knott w ramach „British Themed Style & Grooming Reception” zaprosił do swojej rezydencji znakomitych gości, koneserów męskiego stylu, dziennikarzy i blogerów, słynących z dobrego gustu i zamiłowania do męskiej elegancji. Wybitni specjaliści w swoich dziedzinach przybliżyli zgromadzonym gościom tajniki swojego rzemiosła. Maciej Zaremba – znany i ceniony warszawski krawiec opowiedział dlaczego w swojej pracy postawił na brytyjskie tkaniny.