Tym razem na warsztat bierzemy brody i męski zarost.

Aby mieć gwarancję, że broda w każdej sytuacji będzie się świetnie prezentowała nie wystarczy regularna wizyta u barbera. Zarost wymaga codziennej pielęgnacji. W przeciwnym wypadku włosy stają sztywne, suche i nieprzyjemne w dotyku. Wysusza i łuszczy się także skóra twarzy, co powoduje swędzenie.

Kluczem do posiadania pięknej, zadbanej brody jest więc odpowiednie nawilżenie zarówno samego zarostu jak i skóry.

Mycie

Pierwszym elementem dbania o brodę jest jej codzienne mycie.

Włosy oraz skóra twarzy w znaczący sposób różnią się od włosów i skóry na głowie. Inna jest ich struktura, charakterystyka i pH. Te różnice sprawiają, że stosowanie szamponu do włosów poza samym oczyszczeniem pozostawia skutki uboczne w postaci sztywnego zarostu i suchej skóry. Szampony do włosów na głowie zawierają dużo silnych środków czyszczących, które mają na celu zmycie produktów do stylizacji – pomad, past czy lakierów.

Czym więc myć brodę?

Optymalne są dobrej jakości nawilżające szampony i mydła do brody stworzone na bazie naturalnych składników, bez dodatku sztucznych zmiękczaczy, parabenów czy silikonów.

Sprawdź szampony do brody oferowane przez Izbę Lordów w sklepie stacjonarnym lub na www.store.izbalordow.pl

Suszenie

Metoda suszenia zależna jest od długości włosów. Długa broda wymaga użycia suszarki, natomiast do krótkiego zarostu wystarczy ręcznik. Ważne jest, aby nie trzeć brody, a jedynie delikatnie ją osuszyć w taki sposób by nie spowodować uszkodzeń mechanicznych struktury włosa. Warto też pamiętać, że brodę najlepiej suszyć chłodnym powietrzem. Gorący strumień sprawi, że broda będzie napuszona, sucha i sztywna. Niższa temperatura zamyka łuskę włosa, przez co broda staje się gładka i w efekcie lepiej się układa.

Szczotkowanie

Szczotkowanie to istotny element pielęgnacji brody. Szczególnie kręcone włosy mają tendencję do kołtunienia i wrastania w skórę. Aby tego uniknąć należy regularnie używać kartacza, czyli szczotki z twardego włosia dzika. Sztywna szczecina pozwala dobrze rozczesać brodę, pobudza krążenie i delikatnie peelinguje skórę twarzy pozbywając się martwego naskórka.
Dokładne wyczesywanie powoduje, że broda łatwiej poddaje się stylizacji i przede wszystkim świetnie się prezentuje.

Sprawdź kartacze do brody oferowane przez Izbę Lordów w sklepie stacjonarnym lub na www.store.izbalordow.pl

Olejowanie

Najlepsze olejki do brody to mieszanki wysokogatunkowych naturalnych olejów organicznych tłoczonych na zimno, które skutecznie odżywiają i nawilżają skórę twarzy. Olej zmiękcza i wygładza zarost, eliminuje uczucie swędzenia, a także pomaga regenerować się przesuszonym włoskom. Po zaaplikowaniu kilku kropel broda staje się miękka, łatwiej poddaje się modelowaniu i świetnie się prezentuje.
Jak użyć?
Nałóż na dłonie kilka kropel oleju i rozgrzej w dłoniach. Następnie wmasuj w brodę tak, aby dotrzeć do skóry.

Balsamowanie

Balsamy o konsystencji kremu to produkty pielęgnacyjne, które jednocześnie zmiękczają zarost, pozwalają delikatnie ułożyć odstające włoski i zapewnić odpowiednie nawilżenie skóry twarzy. Balsam jest znakomitą alternatywą lub uzupełnieniem tradycyjnego oleju do brody, ale również doskonale nadaje się jako codzienny produkt zapewniający ochronę skóry.
Jak użyć?
Nałóż niewielką ilość balsamu w dłonie i kolistymi ruchami wmasuj w brodę oraz skórę twarzy.

Sprawdź ofertę olejków i balsamów do brody oferowanych przez Izbę Lordów na www.store.izbalordow.pl

Stylizacja

Odpowiednio wyszczotkowana, zmiękczona i nawilżona broda łatwo poddaje się stylizacji. Aby jednak nadać jej odpowiedni kształt, zebrać pojedyncze, odstające włoski i utrwalić ułożenie zarostu należy zastosować dedykowany balsam do stylizacji brody. Kompozycja wosku pszczelego, masła shea i olejku arganowego zapewnia idealną konsystencję, która pomaga ułożyć brodę, zapewniając lekki chwyt i delikatnie błyszczące wykończenie.
Jak użyć?
Nałóż na dłonie niewielką ilość balsamu do brody i rozgrzej w dłoniach. Następnie wmasuj nadając brodzie kształt zbierając pojedyncze, odstające włosy.

Sprawdź produkty do stylizacji oferowane przez Izbę Lordów w sklepie stacjonarnym lub na www.store.izbalordow.pl