Jakie fryzury królują w Londynie?

Ludzie od wizerunku, kreatorzy mody i styliści są zgodni: klasyka zawsze jest na czasie. Nie ma jednak wątpliwości, że w obrębie kanonu klasycznej elegancji obserwujemy również pewne zmiany. W Warszawskiej Izbie Lordów bacznie śledzimy trendy widoczne w światowym barberingu, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów.

W czasie Lords’ Day 2018 szlifowaliśmy techniki strzyżenia włosów i brody pod okiem profesjonalnych trenerów z Pall Mall Barbers. Christian Hayden i Sareet Sailesh Shah dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem z codziennej pracy w jednym z najlepszych barber shopów w Londynie. Każdego dnia z ich usług korzystają najbardziej wymagający klienci z całego świata. Z perspektywy Wielkiej Brytanii doskonale widać rosnącą popularność naturalnych stylizacji. Królują dłuższe fryzury typu „side-part”, czyli klasyczna, elegancka fryzura z przedziałkiem oraz naturalne linie zarostu. Londyńczycy stawiają na zaawansowane technicznie stylizacje z płynnym cieniowaniem zarówno włosów, jak i brody. Mężczyźni lubiący odrobinę ekstrawagancji wybierają fryzurę typu „crop”, czyli wysoko cieniowane, krótkie włosy z grzywką układaną do przodu. Jest to uczesanie efektowne, które jednocześnie nie sprawia problemów w codziennej obsłudze.