8. listopada zespół Warszawskiej Izby Lordów miał przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu organizowanym przez Ambasadę Brytyjską w Warszawie.

Ambasador Jej Królewskiej Mości Jonathan Knott w ramach „British Themed Style & Grooming Reception” zaprosił do swojej rezydencji znakomitych gości, koneserów męskiego stylu, dziennikarzy i blogerów, słynących z dobrego gustu i zamiłowania do męskiej elegancji. Wybitni specjaliści w swoich dziedzinach przybliżyli zgromadzonym gościom tajniki swojego rzemiosła.

Maciej Zaremba – znany i ceniony warszawski krawiec opowiedział dlaczego w swojej pracy postawił na brytyjskie tkaniny.

Ewa Samek przybliżyła gościom markę Loake i pracochłonny ośmiomiesięczny proces szycia jednej pary tradycyjnych butów męskich.

Marc Megilley – renomowany znawca angielskiego ginu przybył prosto z Kornwalii, aby zaprezentować doskonałą, nieznaną w Polsce destylarnię Trevethan. W połączeniu z tradycyjnym tonikiem Fever Tree, Trevethan Gin stworzył absolutnie doskonałą kombinację i liczymy, że oba produkty będą wkrótce dostępne na polskim rynku.

Michał Kucharski – współtwórca Warszawskiej Izby Lordów przybliżył znakomitym gościom temat tradycyjnego golenia brzytwą przy użyciu brytyjskich produktów marek, które od kilkuset lat kompleksowo dbają o wizerunek brytyjskich dżentelmenów. Gentlemen’s Tonic, Geo. F. Trumper, Pall Mall Barbers, Taylor of Old Bond Street czy Murdock London to doskonała selekcja kosmetyków do stylizacji, golenia, pielęgnacji skóry i zarostu, która w Polsce jest dostępna jedynie w Warszawskiej Izbie Lordów.

Barber Tomasz Wójcik był do dyspozycji gości oferując pełen rytuał tradycyjnego golenia brzytwą na mobilnym stanowisku „Izba Lordów Pop-up Barber Shop”.