Co nowego?

Izba Lordów w rezydencji Ambasadora UK

8. listopada zespół Warszawskiej Izby Lordów miał przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu organizowanym przez Ambasadę Brytyjską w Warszawie.

Ambasador Jej Królewskiej Mości Jonathan Knott w ramach „British Themed Style & Grooming Reception” zaprosił do swojej rezydencji znakomitych gości, koneserów męskiego stylu, dziennikarzy i blogerów, słynących z dobrego gustu i zamiłowania do męskiej elegancji. Wybitni specjaliści w swoich dziedzinach przybliżyli zgromadzonym gościom tajniki swojego rzemiosła.

Maciej Zaremba – znany i ceniony warszawski krawiec opowiedział dlaczego w swojej pracy postawił na brytyjskie tkaniny.

Ewa Samek przybliżyła gościom markę Loake i pracochłonny ośmiomiesięczny proces szycia jednej pary tradycyjnych butów męskich.

Marc Megilley – renomowany znawca angielskiego ginu przybył prosto z Kornwalii, aby zaprezentować doskonałą, nieznaną w Polsce destylarnię Trevethan. W połączeniu z tradycyjnym tonikiem Fever Tree, Trevethan Gin stworzył absolutnie doskonałą kombinację i liczymy, że oba produkty będą wkrótce dostępne na polskim rynku.

Michał Kucharski – współtwórca Warszawskiej Izby Lordów przybliżył znakomitym gościom temat tradycyjnego golenia brzytwą przy użyciu brytyjskich produktów marek, które od kilkuset lat kompleksowo dbają o wizerunek brytyjskich dżentelmenów. Gentlemen’s Tonic, Geo. F. Trumper, Pall Mall Barbers, Taylor of Old Bond Street czy Murdock London to doskonała selekcja kosmetyków do stylizacji, golenia, pielęgnacji skóry i zarostu, która w Polsce jest dostępna jedynie w Warszawskiej Izbie Lordów.

Barber Tomasz Wójcik był do dyspozycji gości oferując pełen rytuał tradycyjnego golenia brzytwą na mobilnym stanowisku „Izba Lordów Pop-up Barber Shop”.

Wąsy – jak sprawić, żeby wyglądały dobrze?

Od lat w Polsce najbardziej charakterystycznym elementem męskiego zarostu są wąsy. Od zawsze w naszej kulturze utożsamiały męskość, witalność, siłę, wigor i poczucie humoru. Jak zatem sprawić, żeby wąs wyglądał dobrze? Przede wszystkim rodzaj wąsów, podobnie jak typ brody, dobieramy do kształtu twarzy, ust i nosa. Ważne jest również zachowanie spójności stylu fryzury i zarostu. W podjęciu odpowiedniej decyzji może pomóc poczucie estetyki… lub profesjonalne oko barbera. Wąsy, aby nie przeszkadzały w codziennych czynnościach, muszą być dobrze przystrzyżone i wyczesane.

Stylowy 2019 rok

Noworoczne postanowienia często dotyczą naszego wyglądu i skupiają się na jego różnych aspektach. W przeciwieństwie do wielomiesięcznej pracy na siłowni zmiana fryzury czy zadbanie o zarost pozwala szybko osiągnąć oczekiwane efekty i tym samym poprawić nasze samopoczucie. Wystarczy jedna lub dwie wizyty u barbera, aby całkowicie odmienić swój wizerunek. Według najnowszych badań aż 73% mężczyzn podjęło postanowienia noworoczne związane ze swoim wyglądem. 48% ankietowanych podkreśliło, że wzorując się na współczesnych ikonach stylu takich jak David Beckham czy Bradley Cooper planują

Izba Lordów w rezydencji Ambasadora UK

8. listopada zespół Warszawskiej Izby Lordów miał przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu organizowanym przez Ambasadę Brytyjską w Warszawie. Ambasador Jej Królewskiej Mości Jonathan Knott w ramach „British Themed Style & Grooming Reception” zaprosił do swojej rezydencji znakomitych gości, koneserów męskiego stylu, dziennikarzy i blogerów, słynących z dobrego gustu i zamiłowania do męskiej elegancji. Wybitni specjaliści w swoich dziedzinach przybliżyli zgromadzonym gościom tajniki swojego rzemiosła. Maciej Zaremba – znany i ceniony warszawski krawiec opowiedział dlaczego w swojej pracy postawił na brytyjskie tkaniny.